Inne alfred  

Cierpisz na silne bóle menstruacyjne? Mogą pomóc Ci tabletki antykoncepcyjne!

Silne skurcze podczas miesiączki, często powodujące nawet niezdolność do wykonywania codziennych czynności, to niestety rzeczywistość wielu kobiet, szczególnie nastolatek. Zazwyczaj nie pomagają na nie nawet leki przeciwbólowe. Na szczęście dobrym rozwiązaniem często okazują się tabletki antykoncepcyjne.

Dlaczego tabletki hormonalne pomagają w przypadku bólów menstruacyjnych?

Za ból podczas miesiączek odpowiedzialne są prostaglandyny – substancje chemiczne, które wytwarza nasz organizm, odpowiedzialne za skurcze mięśni macicy. Tabletki antykoncepcyjne zmniejszają produkcję tych substancji, a tym samym ilość samych skurczy. Hormony wpływają też na zmniejszony przepływ krwi, co dla kobiet jest bardzo istotnym aspektem, szczególnie dla nastolatek. Właśnie z tych powodów tabletki hormonalne mogą być w przypadku bolesnych miesiączek bardziej pomocne niż najlepsze leki przeciwbólowe.

W jakim wieku można rozpocząć zażywanie tabletek antykoncepcyjnych?

Zazwyczaj na taką metodę decydują się młode kobiety, które planują rozpocząć aktywność seksualną. W przypadku mocnych bólów menstruacyjnych lekarz może je również przepisać już nastolatkom w celu złagodzenia objawów miesiączkowania. Dlatego tabletki hormonalne czasami zażywają już 16-latki (za zgodą rodziców).

Antykoncepcja online – łatwy sposób na uzyskanie tabletek

W celu uzyskania recepty na tabletki antykoncepcyjne musimy udać się do specjalisty. Pierwszą receptę musi wystawić nam oczywiście ginekolog. Recepta online to wygodna opcja przedłużenia takiej recepty – nie musimy już za każdym razem umawiać się do ginekologa. Potrzebne leki przepisze nam medyk online.

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne jest bardzo łatwa w uzyskaniu. Jeżeli stosowałyśmy już takie środki, to wystarczy umówić się na wizytę online, a przy okazji dołączyć dokumentację, która potwierdza, że zażywałyśmy już takie tabletki. Podczas samej wizyty online opisujemy naszą sytuację lekarzowi. Jeżeli stwierdzi, że wizyta u specjalisty nie jest w naszym przypadku konieczna i możemy kontynuować zażywanie leków hormonalnych, to otrzymamy od niego 4-cyfrowy kod. Można go zrealizować w aptece.

Antykoncepcja i recepta online to dobra metoda na uzyskanie potrzebnych tabletek antykoncepcyjnych w sytuacji, kiedy bóle menstruacyjne są nie do zniesienia. Pamiętajmy jednak, że czasami może to być również oznaka endometriozy, a więc nie zakładajmy, że jest to normalne i jeżeli bóle się powtarzają, skonsultujemy się z lekarzem.